ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Na utrci 4. “Kotoripska petnajstica” članovi AK Varaždin osvojili sva prva mjesta i odnijeli sve medalje

Objavljeno: 04.09.2018. 09:41

Zadnja izmjena: 04.09.2018. 09:47

U organizaciji TK Kotoripski begači održana je 4. “Kotoripska petnajstica”. To je utrka koja polako, ali sigurno opravdava i zaslužuje  svoje mjesto u kupu SZH.

Vrijedni domaćini potrudili su se da i ova utrka protekne u najboljem redu i da mnogim trkačima ostane u lijepoj uspomeni. Trčati se moglo u  glavnoj utrci na 15,3 km i utrci građana na 3 km. Po skoro idealnom vremenu za trčanje u glavnoj utrci je nastupilo 77 trkača  što je bilo iznenađenje i za organizatora, dok je u kratkoj utrci nastupilo njih 18.

AK Varaždin imao je 10 predstavnika u glavnoj utrci. U muškoj konkurenciji osvojili su prva četiri mjesta dok su u ženskoj konkurenciji osvojili prva tri mjesta.

Igor Goričanec je na toj utrci pobijedio četvrti puta ali sada s novim rekordom staze 15,3 km za 56:02. Odličnom utrkom priključio mu se i Tihomir Cenko koji je osvojio 2. mjesto s rezultatom 58:08, a Dinko Solić je samo potvrdio svoju konstantu odličnom utrkom koju je okončao na 3. mjestu istrčavši 59:37. Matija Zadravec osvojio je 4. mjesto zaostavši iza Dinka 14 sekundi dok se Dalibor Horvat plasirao na 6. mjesto s vremenom 1:01:53. Zvonko Artić osvojio je 11. mjesto sa 1:05:15, Goran Šimunčić bio je 16. sa 1:07:45, Damir Kuzminski bio je 36. sa 1:17:54, Josip Lacković 41. sa 1:19:11, Željko Miklaužić bio je 54. sa 1:22:25 dok se Ivica Bubnjarić plasirao odmah iza Željka na 55. mjesto sa 1:23:37.

U ženskoj konkurenciji, također s novim rekordom staze, opet uvjerljiva pobjeda članice AK Varaždin Mateje Kaniški u vremenu 1:07:19 ispred konstantno dobre Alenke Horvat koja je otrčala 1:11:46 i nove članice AK Varaždin Višnje Čonkaš koja je osvojila 3. mjesto s vremenom 1:13:38. Odličnom utrkom na 5. mjestu pridružila im se Anica Lacković otrčavši 1:19:00 dok je Džeraldina Kuzminski osvojila 70. mjesto otrčavši 1:31:18.