ATLETSKI KLUB SLOBODA VARAŽDIN

Pet medalja za članove AK Sloboda na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke

Objavljeno: 02.02.2020. 22:21

Zadnja izmjena: 02.02.2020. 22:27

U organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac održano je Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Nastupilo je više od 300 atletičara iz tridesetak klubova diljem Hrvatske.

Atletski klub Sloboda je imao devet predstavnika koji su osvojili ukupno pet medalja. Dominacija naših atletičara se mogla vidjeti na 400 m u muškoj kategoriji gdje su David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Valentino Bečeheli osvojili drugo, treće i četvrto mjesto. David je dionicu otrčao za 48,20, Gabrijel za 48,40 što je ujedno i njegov novi osobni rekord, a Valentino za 49,67.

U skoku u vis srebrnu medalju osvojio je mladi atletičar Martin Mlinarič preskočivši 203 centimetara što je njegov osobni rekord i norma za Europsko prvenstvo mlađih juniora koje će se u ljeti održati u Rijetiju.

Kod seniorki srebrnu medalju osvojila je Tajana Židov na 800 m s rezultatom 2:11,37 što je njezin osobni rekord za čak 2 sekunde. Brončanu medalju osvojila je Lucija Pokos na 400 m s rezultatom 56,42. Nadomak medalje bila je Mateja Jambrović koja je na 60 m osvojila 4. mjesto s rezultatom 7,89.

Čestitke primaju i treneri Nenad Pavliček, Damir Pascuttini i Ivan Domislović koji su pripremili varaždinske atletičare .