FOTO Varaždin odigrao 0:0 s Rijekom - Nevistić doveo Varaždin do velikog boda

Objavljeno: 12.06.2020. 18:56

Zadnja izmjena: 12.06.2020. 21:49

U Varaždinu je odigran susret 28. kola Hrvatski telekom Prve lige između Varaždina i Rijeke.

Susret 28. kola HT Prve lige bio je važan je za oba sastava. Varaždin se bori za ostanak u ligi, a gosti se bore za drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta opreznoj igri, s obje strane, u kojoj je izgleda bilo najbitnije ne primiti zgoditak. U početku je Rijeka imala veći posjed lopte, da bi se do kraja poluvremena to izjednačilo. Bilo je nekoliko prilika na obje strane, od kojih možemo izdvojiti priliku Posavca nakon udarca Tkalčića u 10. minuti te Yatekea u 31. minuti.

U drugo poluvrijeme Rijeka ulazi s tri izmjene, izašli su Gorgon, Yateke i Tomečak a ušli su Čolak, Capan i Andrijašević. Tako da bi Rijeka trebala biti ofenzivnija, ali prvi dio nastavka pripao je agresivnijim Varaždincima. U drugom dijelu drugog poluvremena Rijeka agresivnija i ima više prilika ali se ponovo iskazao varaždinski golman Nevistić.

Tijek susreta:

90' Dejan Glavica žuti karton.

90' Nevistić ponovo brani novu veliku prigodu Rijeke.

90' Igart će se još 3 minute sudačke nadoknade vremena, utakmica je skroz otvorena,

88' Glavina Domink pucao i pogodio stativu.

86' Andrijašević jedan na jedan s Nevistićem a varaždinski golman ponovo izlazi kao pobjednik.

81' Obregon izlazi Benko ulazi, Posavec a ulazi Dejan Glavica.

80' Igrači Rijeke igraju fliper s loptom u šesneastercu Varaždina ali na kraju kao pobjedik izlazi Nevistić.

75' Obregon je dobio žuti karton.

73' Ponovo odlčina obrana Nevistića, Rijeka ima minipritisak.

73' Glavina zaradio žuti karton.

72' Velika prilika za Rijeku ali Nevistić odlično brani.

71' Izmjena u Rijeci Lepinjica a ušao Rodriques.

68' Mehdikhani i Teklić a ušli su Doaminik Glavina i Petković.

64' Uzrvaća Rijeka Murić puca pokraj gola.

63' Nova prilika za Varaždin.

62' Tri kornera za Varaždin, mini pritisak domaćih.

61' Obrekon u solo kontranapadu ali udarac brani Pnadur.

58' Dobar kontranapad Varaždina i tri udarca, poluprilike ali su sva tri udarca bila blokirana.

55' Izmjena u Varaždinu Tkalčić izašao Špičić ušao.

46' Obregon u solo prodoru skoro se izborio za šut u šesnaestercu al is uga blokirali obrambeni igrači Rijeke.

46' Tri izmjene u Rijeci, izašli su Gorgon, Yateke i Tomečak a ušli su Čolak, Capan i Andrijašević.

45' korner za Rijeku nakon nespretne intervencije Nevistića i obrane Varaždina.

42' Utakmica ušla u malo mirnije vode, igrači Varaždina imaju više loptu u posjedu.

35' Šansa za Varaždin, domaći signaliziraju igranje ruke riječkog igrača u šesnaestercu ali sudac Pejin ne sudi najstrožu kaznu.

31' šansa za Rijeku u prilicije bio Yateke

20' Izmjenjuju se napadi na obje strane ali bez završnice.

19' Izmjena u ekipi Rijeke izašao Štefulj a ušao Lončar.

17' Korner za Varaždin

16' Tkalčić žuti karton

11' Lepinjica dobio žuti karton

10' Loša reakcija golmana gostiju na udarac Tkalčića ponudila je priliku Posavcu, ali on se nije dobro snašao.

4' Obregn se našao u petercu Rijeke ali su mu braniči gostiju oduzeli loptu prije nego je uputio udarac.

3' Rijeka ima blagu inicativu u prvim minutama susreta

Varaždin – Rijeka  (0:0)

Stadion NK Varaždin

Suci: Pejin Tihomir (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Vladoslavci), Kruno Šarić (Županja)

Varaždin:  Nevistić, Mamić, Posavec, Senić, Obregon, Đurasek, Rodin, Novoselec, Tkalčić, Mehdikhani, Teklić; trener Samir Toplak.

Rijeka: Pandur, Lepinjica, Murić, Pavičić, Yateke, Velkovski, Gorgon, Štefulj, Pereira Escoval, Tomečak, Smolčić; trener Simon Rožman.