2. MUŠKA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER

Vindija pobijedila Bjelovar, a Grafičar Međimurje, dok je Ivančica izgubila od Podravca

Objavljeno: 05.11.2018. 18:30

Zadnja izmjena: 05.11.2018. 18:31

Treće kolo 2. ML Sjever donijelo je nove zanimljive utakmice, među kojima je varaždinska Vindija zabilježila prvu pobjedu.

Trener Varaždinaca Dražen Cesar ovako je vidio susret protiv Bjelovara:

- Nakon prošlotjednog teškog poraza, trebalo se vratit. Najbolji način za to je da zaoreš u dvorani. Tako je i bilo, a da ćemo odigrati dobru utakmicu vidio sam u petak kada smo odradili izvrstan trening. Vindija je gostovala kod uvijek nezgodnog Bjelovara, ekipa koja je poznata po mladim potencijalima i koja ima već godinama  jednog od najboljih  igrača  i strijelca lige Vrinjanina. Obrambeno smo dobro otvorili utakmicu primili samo 25 koševa u poluvremenu. Posebno je bila dobra 2/4 kada je izvrsnom obranom prvo Kuparić pa Grđan sveli Vrinjanina na samo dva koša uz suradnju ostalih igrača  a u napadu Bađun, Kapustić i Jakšić zabijaju. U 18 minuti imamo +2 i izvrsnom reakcijom i promjenom ritma u obrani odlazimo na +12 na poluvrijeme. U ¾ smo imali problema s osobnim greškama Grđan i Kapustić i stoga nam pala koncentracija i agresivnost u obrani ali smo ostali i dalje u laganom vodstvu od 3 razlike. U zadnjoj četvrtini smo ušli u najjačem sastavu, podigli nivo obrane, kada je Bjelovar u više navrata pokušao kao i tokom utakmice iznenaditi s zonskom obranom ali smo dobro reagirali, zaključio je Cesar.

U napadu je tandem Jakšić-Kapustić odlični funkcionirao tako da je Kapustić zabio 12 od 17 koševa.

Strijelci Kapustić 26, Jakšić 16, Bađun 12, Grđan 9. Za vikend Vindija igra protiv Grafičara.

Rezultati 3. kola 2. MKL Sjever:

• KK RADNIK Križevci – KK LABRADA 1971-ŽURKO Trakošćan 55:69 (10:18, 15:17, 16:12, 14:22)
  • KK PODRAVAC Virje – KK IVANČICA Ivanec 102:65 (35:22, 22:14, 21:18, 24:11)
  • KK BJELOVAR Bjelovar – KK VINDIJA Varaždin 65:69 (15:20, 10:17, 23:14, 17:18)
  • KK KOPRIVNICA Koprivnica – KK VIROVITICA Virovitica 80:75 (23:19, 25:25, 11:16, 21:15)
  • KK GRAFIČAR Ludbreg – KK MEĐIMURJE Čakovec 86:74 (22:24, 18:14, 25:15, 21:21)